O Novém místě

občerstvení a odpočinek...

Co je Nové místo?

Nové místo je občerstvovací místo přímo na 3 km dlouhé cyklostezce mezi Slatiňany a Chrudimí v sousedství řeky Chrudimky. Díky skvělé poloze je příjemným cílem nebo ideální zastávkou na vašem výletě nebo při sportovních aktivitách. Ať už přibrzdíte jen na krátké občerstvení nebo zůstanete déle, využít můžete krásný interiér s vnitřním posezením nebo spoustu míst k venkovnímu odpočinku. Dejte si něco dobrého k jídlu a pití, načerpejte síly, zatímco vaše děti běhají na čerstvém vzduchu.

Těší se na vás celý tým Nového místa 🙂

Prosinec
Speciální otevírací doba
Více info na FB, IG

Jídelní lístek

Něco menšího k snědku

 • Žitný kváskový chléb s pomazánkou
  (škvarková, česnekovo-meruňková)
 • Uzené s chlebem
 • Zapečený toast
 • Naše sýrové tyčky
 • Dezerty dle denní nabídky

Sezónní víkendová nabídka

 • Slané a sladké francouzské palačinky
 • Sladké a slané vafle

Akce

Nápojový lístek

Letní nápoje

 • Frappé
 • Ledová káva se zmrzlinou
 • Espresso tonic
 • Affogado

Nealkoholické nápoje

Teplé nápoje

Pivo a víno

Jaké vychytávky u nás najdete?

Dítě

Zábava pro vaše děti

Proč se dětem u nás tolik líbí? Vyřádí se na velkém prostoru, kde mohou běhat, zaskákat si na trampolíně, pohoupat se, hrát si na pískovišti nebo pozorovat vlaky. Pro starší máme venkovní dámu nebo slackline. Napříč generacemi si užijete stolní hry, které se hodí, třeba když počasí nepřeje. Příležitostně můžete opéct buřty nebo smlsnout na oblíbených palačinkách, které u nás najdete vždycky.

Stvořené pro cyklisty

Skvělá poloha na cyklostezce poskytuje ideální zázemí cyklistům. Okénko směřuje na cestu, takže stačí jen přibrzdit. V areálu naleznete dostatek místa pro kola, abyste svoje cyklistické miláčky nemuseli opouštět 🙂 Největší vychytávkou je však malý servis pro nafouknutí kol a základní nářadí. A že byla po cestě žízeň? Hostům jsou samozřejmě k dispozici i  voňavé toalety 😉

Brzdový kotouč na kole

Co u nás můžete zažít?

Aktuálně nemáme naplánované žádné akce.

Nahlédněte do Nového místa

Skvělé tipy na výlet po okolí

Na zámek

Doslova na dosah je jeden z nejkrásnějších českých zámků, který nabízí hned 6 prohlídkových okruhů. Zámek Slatiňany má primárně renesanční charakter na jehož vzhledu se nejvíce podílela knížecí rodina Auerspergů, která výrazně ovlivnila vzhled celého rozsáhlého zámeckého areálu i přilehlého cukrovaru, v němž se nachází Nové místo.
Cesta: 750 m a 13 minut pěšky

Na koně

Hřebčín Slatiňany je součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem, místní stáje jsou domovem starokladrubských vraníků. Krásu koní si můžete naplno užít ve stájích plemenných hřebců, klisen s hříbaty nebo na rozsáhlých pastvinách nedaleko zámku. Zajímavostí je také kočárovna, historická sedlovna rodu Auerspergů a výcvikové středisko.
Cesta: 1,2 km, 20 min pěšky, 6 min na kole

Na rozhlednu

Rozhledna Bára vysoká 25, 7 m je součástí Rekreačních lesů Podhůra v blízkosti Chrudimi a Slatiňan. Je světovým unikátem díky své atypické konstrukci. Kromě rozhledny se v areálu nachází lanový park a v přilehlých lesích můžete využít hned několik krásných výletních tras pro malé i velké.
Cesta: 4,3 km a 21 min na kole, 3,9 km a 71 min pěšky

Udělejte radost dárkovým poukazem

Je Nové místo vaším oblíbeným cílem nebo chcete překvapit někoho, kdo to u nás ještě nezná? Pro takovou příležitost máme vděčný tip na dárek –  krásně zabalený dárkový poukaz v hodnotě 250 Kč nebo 500 Kč. Připojte k takovému dárku ještě hezký výlet třeba na koně nebo na zámek a zaručeně potěšíte.

Pro rychlejší vydání si poukaz můžete objednat na tel. 775 475 221.